10.10.2019

Г. Малик Незвичайні Пригоди Алі В Країні Недоладії

Світ фантазії, мудрості (продовження) УРОК 21 ГАЛИНА МАЛИК. «НЕЗВИЧАЙНІ ПРИГОДИ АЛІ В КРАЇНІ НЕДОЛАДІЇ» — ПОВІСТЬ-КАЗКА СУЧАСНОЇ ДИТЯЧОЇ ПИСЬМЕННИЦІ Мета: - ознайомити учнів із життєвим і творчим шляхом письменниці, зацікавити її творчістю; ознайомити із сучасною українською дитячою літературою; - розвивати культуру зв'язного мовлення, увагу, вміння самостійно характеризувати героїв твору, давати оцінку їхній поведінці та вчинкам; - підтримувати стійкий інтерес до художнього слова, прищеплювати любов до читання. ТИП уроку: урок вивчення нового матеріалу. Обладнання: портрет Галини Малик, підручник, твори сучасних дитячих письменників. Якомога краще виконуйте те, ЩО маєте робити. Боско ПЕРЕБІГ УРОКУ І.

Аля завжди потрапляла у веселі пригоди! Вона потрапила до країни недоладії за усі свої недороблені справи. Аля багато знайоилася із новими друзями.які допомогали їй у скруті. Першою справою яку доробили дівчина була допомога бабці. Аля робить для неї крильце. Згодом дівчина захотіла додому,але дізналася що виходу немає. Дівчина не здавалася, вона продовжувала пошуки. Ще через деякий чяс аля потрапила у грати із яких її врятувала недопопелюшка. І дівчина знову подалася у пошуки. Вона пробралася до дому недочеревика і дізналася закляття щоб вибратися. Дівчина розказала про це друзям.

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Вікторина «Незакінчене речення» 1. (твір, у якому розповідається про вигадані, фантастичні події). (Народні та літературні) 3. Народна казка — це. (твір, автором якого вважають народ).

Літературна казка — це. (казка, створена письменником), 5. Я знаю таких казкарів світу. У казці завжди перемагає. Моя улюблена казка. (варіанти відповідей). Мій улюблений казковий герой.

(довільні відповіді учнів). МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ 1.

Слово вчителя У народі говорять, що людина без знань — це босоногий мандрівник, який боїться йти в далеку дорогу, бо назад не повернеться. Коли не зважиться, то не раз спіткнеться, наб’є гулі, позбиває пальці об гостре каміння. Якщо ж зверне на польову стежину, то від холодної роси потріскаються його ноги. Переконана, що ніхто з вас не стане таким нерозумним мандрівником-невдахою, адже недарма на кожному уроці ми поповнюємо скарбницю знань. На уроках української літератури ви вже вивчили народні та літературні казки. Сьогодні ми оглянемо нові книги для дітей, створені українськими письменниками, почнемо знайомство з повістю- казкою сучасної дитячої письменниці Галини Малик «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії».

Робота з епіграфом (Учитель читає вголос епіграф уроку, коментує його, залучає до бесіди учнів.) Поясніть слова італійського мислителя Боско. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ (Учні записують у зошити тему уроку, епіграф.) V. ОПРАЦЮВАННЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ 1.

Слово вчителя Останнім часом було створено чимало книг для дітей різних жанрів. Почесне місце в дитячій літературі посідає казка. Ольга Бусенко працює вчителем. Почала писати, коли народилася донька. Друкується в журналах «Пізнайко», «Барвінок». Авторка ніколи не забуває ту пору в житті, що зветься дитинством.

Леся Воронина — письменниця, авторка багатьох книжок для дітей, переможниця багатьох літературних конкурсів. Герої Лесі Ворониної — добрі друзі дитинства, вони здобули заслужену любов малих читачів: суперагент Гриць Мамай, дівчинка Оля та її кіт Гарбузик, Олянка і Буцик з чарівної країни Нямликів, яка розташована у стіні сучасного будинку. Любко Дереш почав писати ще школярем.

Його книжка «Дивні дні Гані Грак» — несподіванка. Головна героїня Ганя Грак — учениця 4 класу, опиняється на грані реального й потойбічного, де багато цікавого й незвичайного. Любко Дереш доводить, що світ є казка, тож у ньому треба бути не тільки реалістом, а й першим фантазером, мрійником. Прийом «інтерв'ю» з Галиною Малик Кореспондент. Скажіть, будь ласка, де і коли Ви народилися? Галинаю Малик.

Я народилася 12 серпня 1951 року в місті Бердянську Запорізької області. Мої дитинство і юність були радісними і спокійними. Чи подобалось Вам навчатись у школі? Галинаю Малик. Так, я гарно вчилася в школі, мала веселу вдачу, почуття гумору. Стати письменницею Ви мріяли ще з дитинства? Галинаю Малик.

Ні, я не збиралася бути письменницею. Закінчивши школу, вступила на філологічний факультет Ужгородського університету. Після його закінчення працювала в міській друкарні. З 1998 року — редактор і видавець журналу для дітей «Віночок», який відродила через 50 років. Коли Ви почали писати? Що вважаєте своїми досягненнями на літературній ниві? Галинаю Малик.

Писати почала ще зі шкільного віку. Потім кинула, та коли сама стала мамою, почала створювати віршики для своєї доньки, вірші-загадки, вірші-підказки. Згодом почала писати казкові повісті для дітей. З персонажами цих повістей весь час трапляються якісь пригоди. Відбуваються небезпечні та радісні події: то реальні діти потрапляють у казкову країну, а то герої казкових країн потрапляють у наше реальне життя. Своїми досягненнями вважаю те, що мене визнали лауреатом премії імені О.

Копиленка журналу «Барвінок» (1988 р.) за повість-казку «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії» та лауреатом премії ім. Лесі Українки за повість «Злочинці з паралельного світу». Чим ви займаєтесь нині? Галинаю Малик. Я пишу українською і російською мовами, перекладаю з болгарської, з 1991 року є членом національної спілки письменників України. Допомагаю молодим літераторам і поетам, заохочую школярів до перших проб пера.

Сподіваємось найближчим часом дізнатися про Ваші нові твори. Бесіда Чи сподобалась вам книга Галини Малик? (Так) Якою постає перед вами Аля?

(Спочатку це дівчинка, ЩО Не доводить початі справи до кінця, а потім вона змінилась на краще.) Як ви розумієте назву твору? (У творі розповідається про дивовижні пригоди Алі В країні Недоладії.) Скільки справ недоробила Аля у творі Г. Малик «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії»?

Галина Малик - Незвичайні Пригоди Алі В Країні Недоладії Купити

Титульный лист портфолио винкс бесп. (Сто) У який момент Алі стало соромно? (Коли подарувала бабусі на день народження недовишитий рушничок.) Що перемогло в цій казковій історії? (Відповідальність за свої вчинки) Чи є ця книга повчальною? Вона вчить розпочаті справи доводити до кінця, приходити на допомогу своїм друзям.) 4.

Робота в групах 1- ша група — опишіть Алю, її справи. 2- га група — опишіть країну Недоладію.

3- тя група — опишіть мешканців країни Недоладії. 4- та група — визначте фантастичне в казці. Орієнтовні відповіді 1- ша група. Аля — маленька дівчинка, яка жила у великому місті. Вона гарна, але дуже нетерпляча. Не могла доробити жодної справи до кінця, навіть доїсти страву, яку їй приготували, чи заплести як слід свої кіски. Аля — добра дівчинка, хотіла зробити подарунок на день народження бабусі — вишити рушничок, але в неї не вистачило снаги це зробити.

У країні Недоладії все було не так: на небі світила половинка сонця, риби гуляли на березі озера, вулички кривулясті, не будинки, а розвалюхи, у деяких не вистачало вікон і зовсім не було дверей, замкові башти ніби погнуло вітром, і на кожній чогось не вистачало. Навіть годинник був лише з хвилинною стрілкою.

Люди в Недоладії якісь перекошені, й з обличчями, на котрих не вистачало або вуха, або брови. У декого не було навіть самої голови, як у Першого Недорадника. Фантастичне — перенесення Алі в країну Недоладію, сама ця країна, люди з відсутністю деяких частин тіла, наприклад, голови. ПІДСУМОК УРОКУ 1. Рефлексія (Фрази записані на дошці, учні по черзі продовжують одну фразу за бажанням). Сьогодні на уроці я зрозумів (зрозуміла), що. Я думаю, що Недоладія знаходиться.

ПригодиМалик

На уроці мені найбільше запам’яталося. Я хотів би (хотіла б). Слово вчителя Я сподіваюся, що всі вивчили головну заповідь казки: «І дороби!

Галина Малик Незвичайні Пригоди Алі В Країні Недоладії Презентація

І з Недоладії тікай!». Бажаю вам завжди доводити справи до кінця та ніколи не потрапляти в поле зору Недочеревику. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Опрацювати тему за допомогою підручника та зроблених на уроці записів. Скласти план змісту повісті-казки.

Світ фантазії, мудрості (продовження) УРОК 22 Г. МАЛИК «НЕЗВИЧАЙНІ ПРИГОДИ АЛІ В КРАЇНІ НЕДОЛАДІЇ». МОРАЛЬНО ЕТИЧНІ ПРОБЛЕМИ В КАЗЦІ: ДОБРО І ЗЛО. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА СВОЇ ВЧИНКИ, УМІННЯ ДОЛАТИ ПЕРЕШКОДИ НА ШЛЯХУ ДО МЕТИ Мета: - навчити учнів сприймати дійсність не лише як реальність, а й як вияв фантазії та мрії, допомогти зрозуміти світ літературних героїв, учити оцінювати вчинки героїв з позиції гуманізму, розрізняти добро і зло в художніх творах і сучасному житті; - формувати навички роботи з художнім текстом; розвивати фантазію, уяву; - зацікавити дітей сучасною дитячою прозою та прищеплювати бажання читати художні твори. ТИП уроку: комбінований.

Обладнання: книжкова виставка української дитячої літератури, підручник. Нема там добра, де порядку нема. Народна мудрість Я знаю: світ врятує доброта. Бортняк ПЕРЕБІГ УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ ІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ 1.

Слово вчителя З раннього дитинства нас супроводжують казкові герої. Казка — це чарівна країна. Це давній і мудрий порадник. Це вона дає нам перше уявлення про добро і зло, правду і неправду, чесність, справедливість. Робота з епіграфом (Учитель читає вголос епіграф уроку, коментує його, залучає до бесіди учнів.) Чому, на вашу думку, до сьогоднішнього уроку я підібрала дві цитати як епіграф? Яке відношення вони мають до твору Г. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ (Учні записують у зошити тему уроку, епіграф.) IV.

ОПРАЦЮВАННЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Вікторина «Впізнай героя» 1) «Вона нічого не могла доробити до кінця.».

Недоладії

(АЛЯ) 2) «Гість був у величезних зелених черевиках із червоними шнурками.». (Маленький чоловічок) 3) «Він був увесь перекошений і без лівого вуха, але очі його сяяли привітно і лагідно».

(Недоладько) 4) «Замість голови він носить лицарський шолом». (Недорадник) 5) «Замість шолома він приладнав стару каструлю, а за спис йому правила дивна залізяка, загострена з одного кінця». (Недоборода) 2. Робота над змістом твору. Прийом «Аукціон знань» Настав час перевірити, наскільки ви обізнані зі змістом твору. Зараз ми проведемо аукціон-опитування. За кожну правильну відповідь ви маєте змогу отримати фішку, а наприкінці уроку підіб’ємо підсумок і визначимо, хто був лідером на сьогоднішньому уроці.

1) Назвіть героїв твору. (АЛЯ, Недорадник, Недоладько, Недочеревик, Недоборода, Недороль Десятий) 2) Чи подобається вам дівчинка Аля на початку твору?

(Ні) 3) Чому? Наведіть докази з тексту.

(Тому, що вона не доводила справи до кінця) 4) У якій казковій країні опинилася Аля? (Країні Недоладії) 5) Чому вона мала таку дивну назву? (Тому що там Недочеревик збирав незавершені справи) 6) Чому король боявся першого Недорадника? (бо він хотів сам стати королем) 7) Кого Аля впізнала в ньому? (Чоловічка, Якого Аля недомалювала) 8) Хто був винен у дивному вигляді героїв? (Люди, які не закінчили свою роботу) 9) Як можна було зняти чари з країни?

(Сказати чарівні слова) 10) Чи з’явилися в Алі нові друзі? (Так) 11) Пригадайте чарівні слова з великої книги. І до-пивай, І з Недоладії тікай) 12) Чи змінилася Аля наприкінці твору? (Так, тому що усвідомила свої помилки.) 13) Як це її характеризує? (Здатна усвідомлювати свої помилки і виправляти їх) 3. Метод «Коло думок» Визначте тему повісті-казки.

(Зображення пригод дівчинки Алі в країні Недоладії) Назвіть провідну ідею. (Уміти працювати над собою і доводити розпочаті справи до кінця.) Які проблеми порушує авторка? (Виховання дітей) Як бореться добро зі злом у творі?

Характеристика персонажів твору 6. Робота з підручником V. ПІДСУМОК УРОКУ 1. Рефлексія (Фрази записані на дошці, учні по черзі продовжують одну фразу за бажанням) - Я схожий (а) на Алю тим, що. Я не схожий (а) на Алю тим, що. Слово вчителя Кожна розпочата справа має бути завершена.

Треба боротися з власними лінощами та пам’ятати, що найкраща справа та, яка має результат. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 1. Виразно прочитати казку.

Галина Малик Незвичайні Пригоди Алі В Країні Недоладії Характеристика Героїв

Знайти в казці елементи фантастичного.